Blog

Evsizler için giyim mağazası açıldı – CNN TÜRK

cnn_corba

Çorbada Tuzun Olsun İnisiyatifi, evsizler için Beyoğlu’nda bir giyim mağazası açtı. Evsizler, kıyafet ihtiyaçlarını bu mağazadan hiçbir ücret vermeden karşılayabiliyor. Eğer siz de, ‘çorbada tuzum olsun’ diyorsanız internet üzerinden derneğe ulaşabilirsiniz. CNN TÜRK’ten Pınar Çıtak’ın haberi.

Çorbada Tuzun Olsun İnsiyafiti çorba dağıtarak işe başladı ardından da ücretsiz kıyafet mağazası açtı. Şefkat- Der’in ortaklığında açılan bu mağaza, Beyoğlu Şehit Muhtar Mahallesi, Süslü Saksı Sokak’ta.

Bu mağazada, kadın ve erkek kıyafetleri, ayakkabılar, montlar, çantalar, battaniyeler var. Evsizler neye ihtiyaçları varsa burada bulabiliyor, her gün 12.00 – 19 .00 saatleri arasında ihtiyaçlarını alabiliyor.

Mağazaya gelen evsizler ihtiyaçlarını söylüyor. İnisiyatif çalışanları onlara yardımcı olmaya çalışıyor ardından kayıtlarını yapıyor.

Mağaza açıldıktan sonra 80 kişi yardım aldı. Hedef ise Beyoğlu’ndaki yaklaşık 800 evsize ulaşmak.

Yardım etmek isteyenlerin yapması gerekenler ise oldukça basit. İnternetten, ‘çorbada tuzun olsun’ sitesine girmek. Ve ister şampuan, ister kıyafet, ister çorba dağıtımı için tabak, bardak bağışı yapmak.

http://www.cnnturk.com/video/yasam/evsizler-icin-giyim-magazasi-acildi